Začalo to pár týdnů před Červencem, kdy jsme plánovali, kam vyrazíme. Jelikož jsme nechtěli cestovat někam daleko a našli jsme jízdenky do Bratislavy za přijatelnou cenu, tak bylo rozhodnuto, že se vydáme právě do Bratislavy. Pro cestu jsme zvolili společnost RegioJet.

1. Den

Naše cesta začínala na vlakovém nádraží v Pardubicích, odkud nám odjížděl vlak do Bratislavy. Jelikož bydlíme dále od Pardubic, museli jsme vstávat brzo, abychom vše stihli.

Po nástupu jsme dostali vodu zdarma a stevardi nám nabídli nějaký nápoj. Vybral jsem si jablečný mošt a k tomu jsem dostal zdarma choco brownie, bral jsem to jako svačinku, která byla mimochodem moc dobrá. Stevardi byli milí, takže s cestou jsme byli naprosto spokojeni.

Tak jsme dorazili do cíle, co teď? Jdeme koupit jízdenky na MHD, bez nich se nedostaneme na pár míst, které chceme navštívit. Koupili jsme 3-denní jízdenku, základní stojí 8€ a zlevněná 4€. Potom jsme vyrazili na hostel Bratislava by Freddie, kde jsme se také ubytovali. Vypadalo to tam celkem moderně, ale také jako kdyby se tam uklízelo nepříliš často. Ale určitě to nebylo to nejhorší. 

Jelikož se přiblížil čas oběda, odložili jsme zavazadla a vyrazili do nějaké restaurace. Objevili jsme nedaleko hostelu restauraci Food 2.0. Bohužel tam není na výběr z více pokrmů, ale naštěstí tam bylo právě to. na co jsem měl chuť. Jídlo bylo dobré, alespoň dle mého názoru. Co se týče interiéru, bylo to tam pěkné. Během konzumace jsme přemýšleli kam dále vyrazíme. Rozhodli jsme se navštívit Bratislavský hrad. 

Během cesty jsme narazili na jakési Muzeum dopravy. Jelikož času byl dostatek, rozhodli jsme se pro menší zastávku zde. Za vstupné zaplatíte 4€ a děti 2€, za focení se zde také platí, bohužel už si nepamatuji cenu. Naleznete zde různá unikátní vozidla, které by jste v dnešní době nejspíš nikde nenašli. Dokonce jsou zde historické lokomotivy, motorky, kola, modely lodí a skoro vše, co se týká historie dopravy. Pokud jste milovníkem starých vozidel, doporučím toto místo navštívit.

Po cestě jsme také našli náměstí s zajímavou fontánou a nějaké obchody. Když jsme dorazili na hrad, čekal tam na nás úžasný výhled na Most SNP a Bratislavu. Bylo tam celkem dost turistů na jednom místě, tak jsme se rozhodli jít od nich trošku dál. Potom jsme se taky prošli po celém hradě až do té doby, co jsme se tam ztratili. Naštěstí Google mapy nás zachránily a rozhodli jsme se vyrazit zpět na hostel.

Hodžovo náměstí
Most SNP
Bratislavský hrad za tmy

2. Den

Na dnešní den jsme měli plány připravené. Nejdříve jsme zašli nakoupit svačinu na cestu a poté vyrazili na zastávku Most SNP, odkud nám odjížděl autobus na hrad Devín. Dostanete se tam linkou 29 a zabere Vám to přibližně 20 minut. Když jsme tam dorazili, netušili jsme kde ten hrad je, tak jsme se rozhodli jít cestou, kam šli ostatní turisté. Za vstupné zaplatíte 5€, děti a studenti 2,5€. A vyplatí se to, protože jsme objevili další nádherný výhled, tentokrát na řeknu Dunaj. Byl tam nejen pěkný výhled, ale i “jeskyňky” s různými předměty, zajímavostmi o historii této zříceniny a v neposlední řadě i modelem hradu.

Model hradu Děvín
Hrad Děvín
Dunaj

Děvín byl posledním místem, který jsme chtěli navštívit. Poté jsme měli dost času podívat se na nějaká místa, která jsme neměli v plánu. Rozhodli jsme se navštívit Kolibu, kde také leží nejvyšší televizní věž na Slovensku, Kamzík. Je vidět téměř z každého místa v Bratislavě. Ale nejdříve jsme se vrátili do obchodního centra, na oběd. Trochu jsme se po něm prošli a podívali se do obchodů (samozřejmě jsme nenavštívili všechny, nejsme blázni abychom navštívili asi 200 obchodů). Potom jsme vyrazili na zastávku Karpatská, odkud odjíždí trolejbus linky 203 na konečnou zastávku Koliba. Prošli jsme se po okolí a jelikož byl skoro večer, rozhodli jsme se pro návrat zpět do centra. Bohužel nás nenapadlo (také netuším proč) vyrazit ke Kamzíku. Poté jsme se opět prošli po centru Bratislavy, nakonec jsme se vrátili na hostel.

Kamzík (věž vzadu)
Kamzík (věž vzadu)

3. Den

Tohle byl náš poslední den v Bratislavě. Sbalili jsme zavazadla a vyrazili na nádraží. Jelikož nám vlak odjížděl až za 2 hodiny, zbyl čas podívat se na suvenýry. Nakonec nám do sbírky přistálo několik magnetek. Zbytek času jsme trávili již čekáním na vlakovém nádraží, až do té chvíle, kdy přijel vlak. Pro cestu zpět jsme opět zvolili vlak společnosti RegioJet.

Bohužel jsem v té době nenavštívil úplně všechna místa, protože jsem o nich jednoduše nevěděl. I proto bych se chtěl jednou do Bratislavy vrátit, a projít si další místa. I přes to se mi tento výlet moc líbil, byl plný nejen krásných výhledů .

Dle mého názoru jednoznačně stojí Bratislava za navštívení.

Suvenýr