Hledáte místo na přespání během vašich cest, a klasické hotely či hostely vám přijdou nudné? Právě pro vás je aplikace Airbnb, kde se často najdou opravdové “lahůdky”. Jaké? Na to se dnes podíváme.

Ideální pro pejskaře

Dog Bark Park Inn B&B - Cottonwood, Idaho, USA

Pokud se řadíte mezi milovníky psů, toto místo zkrátka musíte navštívit. Tento pes vám narozdíl od ostatních psů nabídne plnohodnotnou kuchyň, koupelnu i ložnici, v ceně je i “in-the-dog” snídaně.

Pokud se vám zde opravdu zalíbí, můžete si na památku podobného psa dokonce zakoupit na památku, jen tedy neobyvatelného a v menším vydání.

Cena za jednu noc stojí kolem 3500Kč pro dvě osoby. Minimální délka pobytu jsou dvě noci.

> Přejít na ubytování

Jaké je být mimozemšťan?

Redberth, Velká Británie

Už jste slyšeli, že na jihozápadě Walesu bylo objeveno UFO? A víte, že se v něm můžete i zabydlet?

Najdete zde postele až pro 4 hosty, a skromnější kuchyň. Když píšu kuchyň, mám na mysli mikrovlnnou troubu a varnou konvici. Venku poté najdete malé posezení a gril. Koupelna a WC se nachází na pozemku v jiné budově.

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 3600Kč pro 1-2 osoby. Každá další osoba si připlatí ještě 600Kč. Minimální délka pobytu jsou dvě noci.

> Přejít na ubytování

I jeskyně může být pohodlná

Si-an, Šen-Si, Čína

Tentokrát se přesuneme do Číny, k městu Si-an (Xi’an) v provincii Šen-si (Shaanxi). Právě zde se totiž můžete ubytovat v jeskyni. 

Samozřejmě se ale nejedná o pouhou “díru ve skále”. Najdete zde postel pro 2 osoby a umyvadlo. Venku se poté nachází sprcha a WC, jejich kvalitu posuďte sami podle fotografie… Venku najdete také ohniště, které můžete volně využívat.

V ceně je i strava, a to “západní” snídaně a večeře s typickými čínskými pokrmy.

Tato varianta se pravděpodobně zalíbí i těm, kteří upřednostňují levné ubytování. Noc “v jeskyni” vyjde kolem 1000Kč pro 1-2 osoby, každá další osoba zaplatí 700Kč.

> Přejít na ubytování

Zaručeně nejlepší výhled

Skylodge Adventure Suites - Urubamba, Peru

Pokud hledáte něco “romantičtějšího”, vaše hledání je možná právě u konce. V jižní části Peru se nachází tyto prosklené “obytné kapsle” zavěšené na úbočí hory s jedinečným výhledem, který se vám v běžném hotelu pravděpodobně nikdy nenaskytne.

Cena zahrnuje kromě samotného ubytování i dopravu z města Cuzco a snídani s večeří.

Jak se dá pravděpodobně čekat, nejedná se o zcela levnou záležitost. Za jednu noc zde zaplatíte kolem 11000za osobu.

> Přejít na ubytování

Tak vypadá život milionáře

Portovenere, Ligurie, Itálie

V minulém díle jste si mohli pronajmout celý ostrov. Dnes zůstaneme u poněkud “skromnějších” tipů, a to konkrétně u soukromé jachty. Tato se nachází na severozápadě Itálie nedaleko města La Spezia.

Uvnitř najdete vybavenou koupelnu, skromnější kuchyni a 2 “ložnice”. Elektřina a internet je v dnešní době už samozřejmostí. Cena zahrnuje také snídani. Po domluvě je možné s jachtou i vyplout na moře.

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 13600Kč pro 1-2 osoby. Za každou další osobu se připočítává částka kolem 1000Kč. Minimální délka pobytu jsou 2 noci.

> Přejít na ubytování

Víte o dalších zajímavých možnostech přenocování, nebo jste dokonce nějaké navšítívili? Podělte se o své zkušenosti v komentářích! 😉

retro

Napsáno

David Černý

Řídím se taktikou "Prostě tu letenku kup, pak přemýšlej, jestli to byl dobrý nápad."

Dvaadvacetiletý blázen, který je schopný během 10 minut přijít s nápadem, zabalit a vyrazit na cestu přes půl světa (nebo spíše Evropy, zatím).
Také se dost zajímám o elektroniku, jak navrhování obvodů, tak vyrábění nebo opravování. Ani nad auty se neurazím ;)