Hledáte místo na přespání během vašich cest, a klasické hotely či hostely vám přijdou nudné? Právě pro vás je aplikace Airbnb, kde se často najdou opravdové “lahůdky”. Jaké? Na to se dnes podíváme.

Dopřejte si trochu klidu

Shirley Basin, Wyoming, USA

Pokud si chcete dopřát opravdový klid, soukromí a zároveň trochu historie, v americkém státě Wyoming si můžete pronajmout “obytný přívěs” pocházející z roku 1920, ke kterému máte k dispozici také “menší zahradu” o rozloze přes 260km². Za příplatek si zde můžete zařídit například narozeninovou oslavu (ano, opravdu…) nebo romantickou večeři při svíčkách a s růžemi. Najdete zde plnohodnotnou postel pro 2 osoby s možností přistýlky pro další dvě osoby. Kromě toho se zde nachází i dobře vybavená kuchyně.

Cena za jednu noc stojí kolem 3500Kč pro maximálně 4 osoby. Rezervaci je nutno vytvořit s dostatečným předstihem, například v době psaní článku bylo ubytování plně zarezervováno na celé další dva měsíce.

> Přejít na ubytování

Obytný slon?

Margate City, New Jersey, USA

V minulém díle jsme si ukázali ubytování ve psovi. Co dále pokračovat například slonem? Tato téměř 140 let stará dřevěná “socha” slona, pojmenovaná “Lucy” stojí na pobřeží New Jersey ve Spojených státech. Hosté v recenzích označují pobyt jako “nezapomenutelný zážitek”, a není divu. K pobytu získáte také plnohodnotnou večeři dle přání se šampaňským, snídani, nebo také vlastní stráží po celou noc. 

Pokud se ale rozhodnete, že je právě toto ubytování tím, které musíte jednoznačně navštívit, není to tak jednoduché. Pobyt je možno si zde zarezervovat pouze na jednu noc, přičemž je rezervace umožněna pouze několikrát do roka. Minulý rok byl pobyt dostupný například pouze 3 noci v roce, na Valentýna.

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 3000Kč pro max. 2 osoby. Cena se ale může měnit, minulý rok byla cena za noc například 138$ – jednoduše jen díky tomu, že tento slon slavil právě 138 let.

> Přejít na ubytování

Jeskyně podruhé...

Cotignac, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francie

Pokud vás v minulém článku zaujalo ubytování přímo v jeskyni, nemusíte cestovat až do Číny. Jedno takové ubytování se nachází také na jihu Francie, necelých 70Km od města Marseille, kam se bez problémů dostanete přímým letem z Prahy. Na rozdíl od jeskyně z minulého dílu, zde se jedná o prakticky plně zařízený dům. Najdete zde kuchyni, koupelnu s teplou vodou a velkou ložnici, dokonce i TV a připojení k internetu. Pokrok nezatavíme…

Minimální délka pobytu je dvě noci, a při obsazení jednou či dvěma osobami vás noc vyjde na částku kolem 4100Kč včetně všech poplatků. Za každou další osobu (maximálně 5) si připlatíte dalších cca. 1200Kč na noc.

> Přejít na ubytování

Splňte si dětské sny

Raray, Hauts-de-France, Francie

Ve Francii tentokrát ještě chvíli zůstaneme. Právě zde, poblíž města Raray si můžete pronajmout dům, o kterém řada z nás v dětství určitě snila. Ano, ten pravý dům na stromě! Domů se zde nachází více, ty nejmenší a nejlevnější pro 2 osoby až po větší pro 6 osob. Na rozdíl od většiny ubytování zde nenajdeme kuchyni, naopak je ale v ceně pobytu i snídaně. I přesto, že hostitel se v popisu nabídky o koupelně nezmiňuje, dle fotografií zde najdete plně vybavenou koupelnu se sprchovým koutem. Součástí domu je také terasa s lehátky.

Tyto domy na stromě si můžete pronajmout ve více variantách, ty nejlevnější pro 2 osoby začínají na částce 6400za noc, přičemž minimální délka pobytu jsou dvě noci.

> Přejít na ubytování

Pokud si říkáte, že jste něco podobného již viděli, pravděpodobně se nemýlíte. V domě na stromě se můžete ubytovat i v České Republice. Na to se podíváme v příštím díle, tentokrát zaměřeném na ta nejzajímavější ubytování v ČR a na Slovensku.

Boty nemusí být pouze na nohy...

Nelson, Nový Zéland

“Dneska jsem spal v botě”. Ať vám tato věta může přijít jakkoli nesmyslná, něco pravidvého na tom přece jen být může. Jedna taková bota se totiž nachází u města Nelson na Novém Zélandu. Disponuje vším, co si můžete představit i v klasickém hotelu. Najdete zde velkou postel pro dvě osoby, koupelnu se sprchovým koutem, ale také obývák s krbem. Kuchyni už v této botě ale nenajdete, pokud i tak ale dostanete hlad, ve vedlejší budově najdete kavárnu, kde si můžete objednat i něco k zakousnutí. K ubytování náleží také vlastní zahrada.

Pokud se rozhodnete toto ubytování navštívit, připravte si částku přibližně 4500Kč pro dvě osoby, přičemž minimální délka pobytu jsou dvě noci.

> Přejít na ubytování

Víte o dalších zajímavých možnostech přenocování, nebo jste dokonce nějaké navšítívili? Podělte se o své zkušenosti v komentářích! 😉

retro

Napsáno

David Černý

Řídím se taktikou "Prostě tu letenku kup, pak přemýšlej, jestli to byl dobrý nápad."

Dvaadvacetiletý blázen, který je schopný během 10 minut přijít s nápadem, zabalit a vyrazit na cestu přes půl světa (nebo spíše Evropy, zatím).
Také se dost zajímám o elektroniku, jak navrhování obvodů, tak vyrábění nebo opravování. Ani nad auty se neurazím ;)