Hledáte místo na přespání během vašich cest, a klasické hotely či hostely vám přijdou nudné? Právě pro vás je aplikace Airbnb, kde se často najdou opravdové “lahůdky”. Jaké? Na to se dnes podíváme.

Máte rádi brambory?

Big Idaho Potato Hotel - Boise, Idaho, USA

Máte rádi brambory? Nemusíte je jen pěstovat a jíst, v jedné můžete i přespat. Právě tato byla již ve 48 státech USA a momentálně leží na farmě u města Boise v americkém státu Idaho.

Najdete zde vše, co můžete čekat i od klasického hotelu. Samozřejmostí je elektřina, k dispozici je například ale i lednička či dokonce gramofon. Plně vybavenou koupelnu najdete o několik metrů vedle v bývalém silu.

Je nutno říci, že tato brambora není úplně levná.
Jedna noc pro jednu nebo dvě osoby vyjde přibližně na 8600Kč.

> Přejít na ubytování

Opravdové sněhové království

Snow igloo, Pelkosenniemi, Finsko

Také si pamatujete ty časy, kdy jsme všichni vyběhli ven a snažili se postavit iglú a podobná “sněhová království”, hned jak napadla trocha sněhu?

Pokud byste v takovém iglú chtěli i přenocovat, stačí se vydat do obce Pelkosenniemi ve Finsku. V jednom se mohou ubytovat až 4 osoby. V iglú jsou dle hostitele stálé teploty kolem -10°C, je dobré se na to tedy náležitě připravit. Spací pytel je v ceně. Nedaleko najdete i klasické zděné budovy, kde se nachází koupelna, kuchyně a společenská místnost pro hosty. Pokud by vám byla v noci příliš zima, je zde pro tento případ i klasický pokoj.

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 3300Kč za osobu. V ceně je také lehká snídaně.

> Přejít na ubytování

Holandsko se vším všudy

Abcoude, Utrecht, Nizozemí

Pokud plánujete výlet do Holandska se vším všudy, chybí snad jen jediná věc. Větrný mlýn. Nebo vlastně už nechybí. I ten si totiž na Airbnb můžete pronajmout. Tento leží mezi Amsterdamem a Utrechtem a nabízí plně vybavenou kuchyni, obývací pokoj, koupelnu a 3 ložnice, které pojmou celkově až 6 osob. V ceně je také zápůjčka jízdního kola nebo kajaku.

Je nutno zmínit, že se nejedná právě o nejlevnější možnost přespání. Jedna noc vyjde na částku kolem 9000Kč a zarezervovat je možné minimálně dvě noci.

> Přejít na ubytování

Proč obytné auto? Rovnou obytné letadlo!

St Michel Chef Chef, Francie

Patříte mezi milovníky letadel? Ve Francii můžete v jednom i přespat. Nachází se pouhé 2 minuty od moře na západě Francie poblíž města Nantes.

Vybavené je klasickou koupelnou, kuchyní a ložnicí až pro 4 osoby. Na pozemku najdete také plavecký bazén.

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 2700Kč bez ohledu na počet osob.

> Přejít na ubytování

A co rovnou celý ostrov?

Brother Island, El Nido, Filipíny

To nejlepší jsme si nechali na konec. Pokud vám žádná z předchozích možností nepřišla příliš zajímavá, tato třeba váš názor změní.

Na Filipínách si můžete pronajmou rovnou celý ostrov jen pro sebe, bez žádných dalších lidí. V ceně je plně vybavený dům až pro 16 osob, občerstvení po celý den, doprava přímo na ostrov, ale také například výbava na potápění. Pokud vám ani to nestačí, můžete dokonce dostat masáž přímo na pláži “vašeho vlastního” ostrova.

No není to dokonalé?

Jedna noc zde vyjde na částku kolem 8000Kč pro 1-4 osoby. Za každou další osobu se připočítává částka kolem 3000Kč. Minimální délka pobytu jsou 2 noci.

> Přejít na ubytování

Víte o dalších zajímavých možnostech přenocování, nebo jste dokonce nějaké navšítívili? Podělte se o své zkušenosti v komentářích! 😉

retro

Napsáno

David Černý

Řídím se taktikou "Prostě tu letenku kup, pak přemýšlej, jestli to byl dobrý nápad."

Dvaadvacetiletý blázen, který je schopný během 10 minut přijít s nápadem, zabalit a vyrazit na cestu přes půl světa (nebo spíše Evropy, zatím).
Také se dost zajímám o elektroniku, jak navrhování obvodů, tak vyrábění nebo opravování. Ani nad auty se neurazím ;)